5 powodów, dla których nauczanie języka obcego w szkole językowej jest skuteczniejsze od nauki poprzez aplikację

Autor: Angelika Stanula

Obecnie na ekranach smartfonów można zauważyć mnóstwo zainstalowanych aplikacji mobilnych. Niejednokrotnie przejmują one role nauczycieli, dietetyków, trenerów, czy danych urządzeń lub programów. Jednak, czy uczenie się  języka obcego za ich pomocą  okazuje się skuteczne? A może nauka w formie stacjonarnej mimo wszystko wciąż jest najbardziej efektywnym sposobem na  zwiększenie swoich umiejętności w zakresie języka obego? Oto kilka powodów, dla których warto rozwijać swoje kompetencje językowe w stacjonarnych szkołach językowych:

1. Bezpośrednia interakcja z lektorem jako gwarant motywacji i sukcesu

W trakcie tradycyjnych zajęć stacjonarnych masz bezpośredni kontakt z nauczycielem, który może Cię poprawiać, objaśniać skomplikowane kwestie, pomagać w przypadku napotykania trudności. Udzielanie przez lektora natychmiastowej informacji zwrotnej pozytywnie wpływa na zwiększanie umiejętności w obszarze językowym i systematyzowanie wiedzy. To interaktywne podejście z pewnością przyspiesza proces nauki języka obcego, pomaga unikać błędów, a nawet jeśli się pojawiają, to w sposób naturalny jesteś w stanie je zniwelować.

2. Komunikowanie się w grupie dodaje skrzydeł

Przyswajanie języka w grupie stacjonarnej daje możliwość komunikacji i interakcji z innymi kursantami. Możesz ćwiczyć rozmowy, wymieniać się pomysłami i doświadczeniami oraz skojarzeniami związanymi ze słowictwem, czy strukturami gramatycznymi. Dużym plusem tego rodzaju nauki jest właśnie uczenie się od siebie nawzajem. Ta interakcja społeczna może przyczynić się do zmotywowania Cię do rozwijania umiejętności porozumiewania się w języku obcym. Może dzięki symptycznej koleżance z grupy, czy koledze, który posiada rozległe pasje, polubisz język obcy i będziesz z niecierpliwością czekać na kolejne zajęcia 🙂

3. Organizacja i systematyczność to podstawa

Kursy językowe prowadzone stacjonarnie najczęściej mają ustaloną strukturę oraz określony harmonogram. Pozwala to na systematyczne zdobywanie wiedzy oraz poczucie spokoju i uporządkowania. Lektorzy bazują na przygotowanym programie nauczania, który uwzględnia dane aspekty języka i stopniowo wprowadzają nowe zagadnienia. Tak zorganizowane podejście do rozwijania kompetencji może pomóc w utrwalaniu i pogłębianiu wiedzy z obszaru języka. Jeśli masz problem z organizacją własnego czasu i chaos sprawia, że nie osiągasz zamierzonych efektów, to taki tryb nauki może okazać się strzałem w dziesiątkę!

4. Korekta wymowy i akcentu, czyli uczenie się na własnych błędach

Nauczyciel prowadzący zajęcia może słuchać Twojej wymowy i niwelować popełniane błędy. Poprawna wymowa jest ważnym elementem komunikacji w języku obcym. Dlatego na szczęście podczas nauki w szkole językowej lektor jest w stanie dopasować swoje wskazówki do Twoich potrzeb oraz na bieżąco reagować na potknięcia językowe. Z pewnością bezpośredni kontakt z nauczycielem pozytywnie wpłynie również na Twój akcent.

5. Dopasowanie do poziomu zaawansowania jako podstawa komfortu

Lektor prowadzący zajęcia stacjonarne ma możliwość obserwacji i oceniania na bieżąco Twojego poziomu językowego. Dzięki temu jest w stanie dostosować materiał oraz metodykę nauczania do tego, jaki poziom zaawansowania reprezentujesz. Lektor z łatwością rozpozna Twoje mocne strony i zagadnienia, którym powinieneś poświęcić więcej uwagi. Pozwoli mu to także na przeprowadzanie zajęć  adekwatnych do Twojego poziomu i  przede wszystkim zapewni Ci optymalne wsparcie w procesie nauczania. Pamiętaj, że Twoje samopoczucie jest bardzo ważne, dlatego zadbaj o swój komfort.

Jak widać, stacjonarne nauczanie języka w szkołach językowych daje szansę na efektywne i systematyczne przyswojenie języka obcego. Komunikacja bezpośrednia dobrze wpływa na sam proces nauczania oraz rozwój kompetencji społecznych. Oczywiście, aplikacje językowe również mają swoje korzyści, takie jak elastyczność czasowa i dostępność w dowolnym miejscu. Jednak, tak naprawdę wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Najważniejsze jest ciągłe zdobywanie nowych umiejętności i poszerzanie horyzontów 🙂 Chcieć to móc!

Wybierz interesujący Cię kurs i wyślij zgłoszenie

Kwalifikacja do grup jest bezpłatna i niezobowiązująca. Koordynator kursów skontaktuje się w kolejnym dniu roboczym.


Zapisz się
© 2020 - 2024 Columbus. All Rights Reserved
Projekt i wykonanie: emedia