5 powodów, dlaczego warto uczyć się języka obcego w wakacje

Autor: Angelika Stanula


Wakacje to okres, na który czekamy z utęsknieniem. Kojarzy nam się z odpoczynkiem, błogością, wolnością i dużą dawką witaminy D. Jednak, czy myślałeś kiedyś o tym, że wakacyjny czas może być dobrą okazją do tego, by podszlifować swoje umiejętności w zakresie znajomości języka obcego? Może tak naprawdę to bardziej sprzyjający okres do rozwoju i nauki niż może wydawać się na pierwszy rzut oka?

Czego dowiesz się z tego artykułu?

  • Większa ilość wolnego czasu podczas wakacji szansą na zwiększenie swoich umiejętności językowych.
  • Rachunek sumienia a energia i motywacja podczas nauki języka latem.
  • Długość trwania dnia jako czynnik sprzyjający rozwijaniu się.
  • Przyroda – okoliczności mające wpływ na wzmocnienie efektywności w uczeniu się języka obcego.
  • Praktyka czyni mistrza, czyli zastosowanie języka obcego w czasie wakacyjnych podróży.

Większa ilość wolnego czasu podczas wakacji szansą na zwiększenie swoich umiejętności językowych

W czasie trwania wakacji u wielu osób zazwyczaj zmniejsza się zakres obowiązków. Szkoły oraz uczelnie zaprzestają prowadzenia zajęć, a dorośli w tym okresie wypoczywają na urlopach. Jest to świetna okazja do tego, by porzucić wymówki związane z brakiem wystarczającej ilości czasu na dodatkowe aktywności i rozpoczęcie nauki języka obcego. Postaraj się jak najlepiej wykorzystać wolny czas w tegorocznych miesiącach letnich, ponieważ może on okazać się niezwykle owocnym i procentującym w przyszłości.

Rachunek sumienia a energia i motywacja podczas nauki języka latem

Zazwyczaj po upływie roku szkolnego, czy akademickiego pojawiają się w naszych głowach przemyślenia dotyczące tego, jak wykorzystaliśmy ostatnie miesiące. Zastanawiamy się, czego nowego udało nam się nauczyć, jakie podjęliśmy aktywności służące własnemu rozwojowi. Okazuje się, że uświadomienie sobie źle spożytkowanego czasu może stać się motywacją do nadrobienia braków, zaktywizowania się i rozwinięcia umiejętności w jakiejś dziedzinie. Podczas wakacji zazwyczaj mamy więcej energii do działania, dlatego warto mieć na uwadze ten fakt i wykorzystać go do nauki języka obcego. Nie czekaj aż rozpocznie się kolejny rok szkolny, działaj!

Długość trwania dnia jako czynnik sprzyjający rozwijaniu się

Znasz ten stan, gdy wracasz do domu zimą o godzinie 17:00 i jest już zupełnie ciemno i zimno? Masz wtedy ochotę przykryć się kocem i zasnąć? Z pewnością panujące w tym okresie rozleniwienie nie sprzyja zmotywowaniu się do dodatkowej nauki. Jednak, podczas wakacji warunki są zupełnie inne – dzień trwa dłużej, słońce zachodzi zdecydowanie później i przez wiele godzin można korzystać z jego uroków. Pomyśl o tym, by wykorzystać letnią porę do tego, by być za pan brat z językiem obcym. Ziewanie i drzemki zostaw na jesienną pluchę 🙂

Przyroda – okoliczności mające wpływ na wzmocnienie efektywności w uczeniu się języka obcego

Zielona, pachnąca trawa, miękki koc i słońce muskające ciało to okoliczności, które dobrze oddziałują na nasze samopoczucie. Możliwości uczenia się w parku, na łące, nad jeziorem, na tarasie, czy leżąc na hamaku, mogą stać się czynnikami ułatwiającymi nabywanie wiedzy. Przyroda ma pozytywny wpływ na przyswajanie informacji i powoduje, że możemy się lepiej skupić. Wakacyjna aura to strzał w dziesiątkę, jeśli chodzi o rozwijanie swoich umiejętności, bo im jest nam przyjemniej, tym więcej jesteśmy w stanie z siebie dać 😉

Praktyka czyni mistrza, czyli zastosowanie języka obcego w czasie wakacyjnych podróży

Teoria jest ważnym elementem procesu uczenia się. Jednak, bez przekładania jej na zwykłe, codzienne sytuacje, może ona zostać łatwo zapomniana. Dlatego podczas przyswajania treści warto odnosić nabytą wiedzę do swojego otoczenia – praktykować. Wakacje to sprzyjający czas nie tylko do tego, by uczyć się języka teoretycznie, ale i by jednocześnie wcielać go w życie. Podczas letnich wyjazdów spróbuj nawiązywać konwersacje z osobami, które porozumiewają się w innym języku niż Twój ojczysty. Dzięki temu utrwalisz sobie poznane słownictwo, zwroty i otworzysz się na mówienie w języku obcym. Do odważnych świat należy!

Wybierz interesujący Cię kurs i wyślij zgłoszenie

Kwalifikacja do grup jest bezpłatna i niezobowiązująca. Koordynator kursów skontaktuje się w kolejnym dniu roboczym.


Zapisz się
© 2020 - 2024 Columbus. All Rights Reserved
Projekt i wykonanie: emedia