5 ważnych aspektów dotyczących przygotowania do matury z języka obcego z CJE Columbus

Autor: Angelika Stanula

Egzamin maturalny, zwany też egzaminem dojrzałości, to ważny moment w życiu młodego człowieka wchodzącego w dorosłość i pragnącego dostać się na wymarzone studia. Nie da się ukryć, że nowy format związany z podwyższeniem progu umożliwiającego zdanie matury ma duży wpływ na podjęcie zaplanowanego kierunku. Dlatego może należy skupić się na skutecznych przygotowaniach do egzaminu maturalnego i tym samym przyczynić się do zwiększenia szansy na studiowanie na wymarzonej uczelni? CJE Columbus może  pomóc Ci osiągnąć te cele! Oto kilka aspektów oddających, dlaczego warto przygotowywać się  do matury z języka obcego z Columbusem.

Elastyczny grafik

W CJE Columbus doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że maturzysta jest młodym, zapracowanym człowiekiem. Mamy świadomość tego, że oprócz podstawowych zajęć w klasie maturalnej uczęszcza się na różnego rodzaju lekcje dodatkowe mające na celu jak najlepsze zdanie egzaminów z konkretnych przedmiotów. Mając również na uwadze ograniczony czas, którym dysponują maturzyści wychodzimy im naprzeciw, oferując zajęcia odbywające się jedynie raz w tygodniu po 120 minut. Dzięki takiemu rozwiązaniu osoby kończące szkołę średnią mogą przychodząc jedynie raz w tygodniu do Columbusa otrzymać dużą dawkę skompensowanej  wiedzy oraz powtórzenia materiału w ramach przygotowań do matury. Z całą pewnością pozwala to na zaoszczędzenie czasu i daje możliwość zagospodarowania go w inny, pożyteczny sposób.

Nauka w strategicznym punkcie na mapie Lublina

Warto także zwrócić uwagę na to, że zajęcia w CJE Columbus są przeważnie prowadzone w centrum Lublina – przy ul. Krakowskie Przedmieście 55. W pobliżu tej lokalizacji znajduje się wiele szkół średnich, dlatego maturzyści po zakończonych zajęciach szkolnych mogą w przeciągu kilku minut dotrzeć do Columbusa. Ponadto, w pobliżu CJE znajdują liczne przystanki komunikacji miejskiej, dzięki czemu łatwo przemieszczać się zarówno na zajęcia, jak i wrócić do domu  po ich zakończeniu. Dobra lokalizacja to podstawa – szczególnie dla maturzystów, którzy z każdą minutą przybliżają się do założonych celów!

Profesjonalizm i wsparcie

Przygotowania do egzaminu maturalnego nie są łatwym czasem a na dodatek dla niektórych osób mogą być źródłem stresu. Dlatego warto zadbać o dobre samopoczucie psychiczne. Może przyczynić się do tego m.in. uczęszczanie na grupowy kurs maturalny. Być może przygotowania do matury okażą się skuteczniejsze i przyjemniejsze dzięki kontaktom z innymi osobami, które są w podobnej sytuacji i za kilka miesięcy również zasiądą na sali egzaminacyjnej. Oprócz wsparcia rówieśników nieocenione jest także wsparcie profesjonalnej kadry, która doskonale zna formułę nowej matury, ma wieloletnie doświadczenie w przygotowaniach maturzystów oraz cechuje się indywidualnym podejściem do kursanta.

Trening czyni mistrza

Przygotowywanie się do matury wymaga nakładu pracy, poświęcenia czasu, cierpliwości i nieustannego powtarzania materiału.  Rozumiemy to doskonale, dlatego raz w miesiącu prowadzimy dla naszych kursantów-maturzystów treningi egzaminacyjne. Są one świetną okazją do tego, by jak najlepiej „obyć się” z samą formułą egzaminacyjną, typami zadań oraz powtórzyć najważniejsze zagadnienia. Mało tego, w ramach kursu organizujemy 3 pełnowymiarowe egzaminy próbne pisemne i ustne. Dzięki nim przyszły maturzysta może przyzwyczaić się do sytuacji stresowej, sprawdzić poziom swojej wiedzy i umiejętności , a także nabrać pewności siebie. Dzięki takim praktykom właściwy egzamin maturalny to bułka z masłem!

Columbus na czasie

Współczesne czasy charakteryzują się płynnością, zmiennością oraz kładą nacisk na zorientowanie i świeżość, dlatego nasi lektorzy także idą z duchem czasu. Są doskonale przygotowani pod względem metodycznym. Posługują się aktualnymi materiałami, zapewniają dostęp do nowoczesnych repetytoriów. Ma to szczególne znaczenie w przypadkach maturalnych, kiedy to znajomość formuły egzaminu odgrywa kluczową rolę podczas przygotowywania do niego kursantów. Zatem, warto związać się z miejscem, które gwarantuje wysoką jakość edukacji  oraz zapewnia  zorientowanie na aktualne wymogi związane ze zdawalnością.

Wybierz interesujący Cię kurs i wyślij zgłoszenie

Kwalifikacja do grup jest bezpłatna i niezobowiązująca. Koordynator kursów skontaktuje się w kolejnym dniu roboczym.


Zapisz się
© 2020 - 2024 Columbus. All Rights Reserved
Projekt i wykonanie: emedia