8 korzyści płynących z wyjazdów na letnie obozy językowe

Autor: Angelika Stanula

Wakacje to upragniony czas odpoczynku. Dzieci i młodzież po ukończeniu roku szkolnego czekają z niecierpliwością na dwa miesiące błogiego lenistwa i odskoczni od szkoły. Jednak, czy nie lepiej wykorzystać ten czas nieco bardziej produktywnie? Odpoczynek z całą pewnością można połączyć z rekreacją i rozwojem na różnych płaszczyznach życia. Może warto pomyśleć o wyjeździe, który pozwoliłby poszerzyć horyzonty i aktywnie wypocząć? Wyjazd na obóz językowy to świetna okazja do tego, by zwiększyć swoje kompetencje językowe oraz osobiste. Jakie dzięki temu możesz odnieść korzyści?

Intensywny kontakt z językiem: Na letnim obozie wakacyjnym język obcy jest używany codziennie. Osoby będące uczestnikami obozu są „zmuszone” do posługiwania się nim w sposób niemal naturalny, co może przyczynić się do przyspieszenia procesu nauki. Im więcej osłuchiwania się z językiem, tym lepiej 😉

Atrakcyjne otoczenie: Wyjazdy na obozy językowe dzięki przyjaznemu środowisku, sprzyjającym okolicznościom przyrody i oderwaniu się od miejsca codziennego życia zazwyczaj zapewniają strukturę nauki języka, ale w bardziej przyjaznym i motywującym otoczeniu niż tradycyjne klasy szkolne.

Zanurzenie w kulturę: Zwykle obozy językowe są organizowane w miejscach, gdzie język ten jest używany jako główny lub jedyny środek komunikacji. To daje obozowiczom możliwość obcowania z inną kulturą i poznania codzienności osób mówiących danym językiem.

Rozwój osobisty: Wyjazdy na obozy językowe sprzyjają budowaniu pewności siebie podczas komunikowania się w obcym języku. To prawdziwa okazja do przełamania bariery wypowiadania się publicznie. Dzięki uczestnictwu w obozie można nauczyć się budowania więzi z ludźmi o różnych kulturach. Wyjazd na obóz może przyczynić się nie tylko do rozwoju językowego, ale nieść prawdziwe bogactwo rozwoju w sferze osobistej 😉

Zawiązywanie przyjaźni: Poznawanie osób z różnych krajów i kultur może prowadzić do nawiązywania długotrwałych przyjaźni i kontaktów międzynarodowych. Dzięki uczestnictwu w obozie można pozbyć się poczucia osamotnienia. Poza tym, z całą pewnością tego typu doświadczenia otwierają na innych ludzi, uspołeczniają. Czasem wyjazd pozwala na poznanie osób, które zostają w naszym życiu na wiele lat J albo nawet na zawsze!

Wzrost motywacji: Środowisko obozowe, które jest skoncentrowane na nauce języka może znacząco zwiększyć motywację do polepszenia swoich kompetencji językowych oraz wpłynąć na większe  zaangażowanie uczestników. Przebywanie z osobami, które są zmobilizowane, głodne wiedzy oraz dążą do wyznaczonych celów sprawia, że sami czujemy przypływ motywacji.

Oderwanie od codzienności: Wyjazd na obóz językowy to także szansa na zdystansowanie się od przytłaczającej codzienności i rutyny. Zobaczenie czegoś nowego, zachwycenie się czymś, co widzi się po raz pierwszy mogą być dodatkowymi motywatorami do rozwinięcia swoich kompetencji językowych. Ważne, by stale próbować czegoś nowego i szukać najlepszych warunków do samorozwoju 😉

Nabywanie nowych umiejętności: Oprócz nauki samego języka, obozy językowe często oferują różne dodatkowe aktywności , które pozwalają uczestnikom zdobyć nowe umiejętności, np. sportowe, taneczne, czy rzemieślnicze. Czasami obecność na obozie językowym może okazać się początkiem rozwijania się nowej pasji. Warto szukać swojej drogi i otwierać się na różne doświadczenia, by dowiedzieć się, co lubimy i co jest dla nas tak naprawdę ważne.

Jak widać, wyjazdy na obozy językowe mogą być nie tylko skuteczną metodą nauki języka, ale także niezapomnianym doświadczeniem pod względem kulturowym i osobistym. Pozwalają one rozwijać się na wielu płaszczyznach życiowych. Tak odmienne od codziennych i sprzyjające warunki mogą być świetną odskocznią i motywacją  do stawiania sobie poprzeczki coraz wyżej.

Wybierz interesujący Cię kurs i wyślij zgłoszenie

Kwalifikacja do grup jest bezpłatna i niezobowiązująca. Koordynator kursów skontaktuje się w kolejnym dniu roboczym.


Zapisz się
© 2020 - 2024 Columbus. All Rights Reserved
Projekt i wykonanie: emedia