Przyjemne z pożytecznym – nauka języka angielskiego poprzez oglądanie filmów i seriali w 2 krokach

Autor: Angelika Stanula

Należysz do grona osób, które w wolnym czasie oglądają filmy lub w ciągu jednej nocy pochłaniają cały sezon serialu? Ulubiony gatunek dzieła ekranowego sprawia, że zapominasz o całym świecie?

Kinematografia zazwyczaj kojarzy się nam pozytywnie – z wolnym czasem, relaksem, przyjemnością. Z kolei nauka języka obcego dla niektórych osób jest tożsama z trudem, stosami książek, grubym słownikiem i uczeniem się jego zawartości na pamięć. A gdyby tak połączyć przyjemne z pożytecznym?

Krok 1

Na początek spróbuj obejrzeć film lub odcinek serialu z polskim lektorem w tle i angielskimi napisani na dole ekranu. Z czasem, zwiększając częstotliwość powtarzania tej praktyki, będziesz rozumiał coraz więcej, słyszał coraz dokładniej i nauczysz się nowych słów oraz zwrotów. Twoje umiejętności mówienia i słuchania osiągną zdecydowanie wyższy poziom.

Krok 2

W pewnym momencie, gdy poczujesz, że słowa polskiego lektora w tle nie są Ci już potrzebne, po prostu je wyłącz i obcuj już tylko z językiem angielskim w tle i na ekranie. Biorąc pod uwagę to, że sam uruchamiasz film, możesz zmieniać tempo jego odtwarzania oraz zatrzymywać w dowolnym momencie w celu sprawdzenia znaczenia danych słów, czy zwrotów. Jednak, najlepiej podchodzić do sprawy uczenia się języka w sposób kontekstowy.

Pamiętaj, że filmy po angielsku są przeznaczone przede wszystkim dla osób, które traktują ten język jako ojczysty, posługują się nim na co dzień, dlatego dzięki oglądaniu ich dostarczysz sobie dawki angielskiego mniej „książkowego”, a co za tym idzie bardziej „żywego” i namacalnego.

Zatem, aby poprawić znajomość języka angielskiego i oswoić się z jego używaniem wystarczy skorzystać z dobrodziejstwa platform streamingowych, takich jak Netflix, Amazon Prime, czy HBO w odpowiedni sposób. Nie ma nic przyjemniejszego niż rozwijanie się, nabywanie wiedzy i kompetencji podczas ulubionych czynności i w miłych okolicznościach. 

Wybierz interesujący Cię kurs i wyślij zgłoszenie

Kwalifikacja do grup jest bezpłatna i niezobowiązująca. Koordynator kursów skontaktuje się w kolejnym dniu roboczym.


Zapisz się
© 2020 - 2024 Columbus. All Rights Reserved
Projekt i wykonanie: emedia