W poszukiwaniu komfortowego rozwoju – nauka języka angielskiego przez introwertyka w pigułce

Autor: Angelika Stanula

Zrozumieć siebie…

Poszukujemy w życiu odpowiedzi na wiele pytań. Począwszy od ceny za dany produkt, a skończywszy na sensie występowania różnych wydarzeń w naszym życiu. Jednak, często pomijamy kwestię własnej osoby – tego, kim jesteśmy, jacy jesteśmy, czego potrzebujemy. Może warto zastanowić się nad tym, jakie mamy usposobienie i w jaki sposób przekłada się to na nasze predyspozycje. Wiedza o samym sobie z całą pewnością ułatwia samorozwój. 

Ekstrawertyk, czy introwertyk?

Niektórzy ludzie potrzebują atencji, są duszami towarzystwa i tylko w otoczeniu innych osób czują, że łapią wiatr w żagle i ich życie nabiera sensu. Najczęściej świadczy to o ich ekstrawertycznym typie osobowości objawiającym się także ogólną otwartością na świat, co sprzyja rozwijaniu się. Jednak introwertycy – lubiący przede wszystkim swoje towarzystwo i spokojne otoczenie  – również dzięki świadomości na temat tego, co na nich dobrze wpływa i w jakich okolicznościach czują się najlepiej, mogą odnosić sukcesy i efektywnie uczyć się języka obcego.

Introwertyk a nauka języka obcego – kilka wskazówek

Przede wszystkim, zadbaj o to, by lektor dobrze wpływał na Twoje samopoczucie, sprawiał, że jego obecność nie odbierze Ci swobody. Mimo iż konwersacje w języku angielskim nie należą do najłatwiejszych praktyk dla osoby o usposobieniu introwertycznym, to są niezbędnym elementem uczenia się tego języka. W tym celu najlepiej poszukaj w swoim otoczeniu kogoś, komu możesz zaufać i przy kim czujesz się komfortowo. Biorąc pod uwagę fakt, że introwertycy nie lubią nagłych zmian, staraj się działać w taki sposób, by takowych nie stwarzać. Wystarczy zachować regularność i trzymać rękę na pulsie  Warto, abyś zatroszczył się przede wszystkim o dogodne dla siebie warunki nauki. Jeśli tym, czego najbardziej potrzebujesz jest cisza, to spraw, by żadne rozmowy, hałasy nie zakłóciły Twojego błogiego spokoju. Podczas nauki języka obcego możesz korzystać z dobrodziejstw natury i znajdować w niej wyciszenie oraz ukojenie, zapalać świeczki o ulubionym zapachu, czy słuchać muzyki. Co istotne, nie należy zmuszać się do kontaktów z innymi ludźmi oraz narzucać sobie presji przebywania z nimi – bądź po prostu sobą  Wybieraj tematy i zagadnienia w taki sposób, by były dla Ciebie interesujące i inspirujące. 

Bardzo rozgadany, dowcipny, błyskotliwy nie równa się dobrze znający język obcy. Pamiętaj o tym, że możesz osiągnąć tyle, ile będziesz chciał i na ile stworzysz sobie warunki, które będą sprzyjały Twojemu rozwojowi. Zapisz się na kurs, na który uczęszcza mała grupa osób lub wybierz opcję uczenia się języka angielskiego online. Zadbaj o swój komfort i zaakceptuj siebie takim, jakim jesteś

Wybierz interesujący Cię kurs i wyślij zgłoszenie

Kwalifikacja do grup jest bezpłatna i niezobowiązująca. Koordynator kursów skontaktuje się w kolejnym dniu roboczym.


Zapisz się
© 2020 - 2024 Columbus. All Rights Reserved
Projekt i wykonanie: emedia