Poradnik

Zanim się zapiszesz sprawdź

Czy szkoła zawiera umowę ze swoim słuchaczem?

Umowa to porozumienie między dwiema stronami. Columbus nie boi się pisemnych zobowiązań, dlatego podpisujemy umowę z każdym Słuchaczem. Dzięki temu wiesz, jakie masz prawa i przywileje oraz które z Twoich oczekiwań możemy spełnić. Warto ufać firmom działającym zgodnie z literą prawa.

Uważaj! W niektórych szkołach językowych kursant podpisuje umowę z bankiem, a nie ze szkołą. Taką umowę jest bardzo trudno rozwiązać, nawet w uzasadnionych przypadkach.

U nas w każdym momencie kursu możesz podjąć decyzję o rezygnacji. Nie musisz podawać powodu – to Twoja prywatna sprawa. Wystarczy, że zgłosisz to na piśmie w sekretariacie szkoły. Obie strony obowiązuje miesięczny okres wypowiedzenia.

Czy decydując się na naukę w Columbusie muszę opłacić z góry cały rok lub semestr nauki?

Masz dowolność w wyborze płatności. Możesz płacić jednorazowo lub w miesięcznych ratach. Sprawdź na naszej stronie ceny kursów, rabaty i promocje, z których możesz skorzystać.

W przypadku rezygnacji, przy opłacie wniesionej za rok lub semestr, niewykorzystane środki zostaną zwrócone gotówką lub na konto po miesięcznym okresie wypowiedzenia. Ty składasz dyspozycję.

Czy w trakcie kursu można zmienić grupę lub przejść na inny poziom?

Ostatnia rzecz, na której nam zależy, to niezadowolony klient ! Zgłoś swoje zastrzeżenia do sekretariatu szkoły. Dołożymy wszelkich starań, aby znaleźć dla Ciebie kurs, gdzie nauka będzie efektywna i przyjemna.

Jak mogę sprawdzić kwalifikacje lektorów? Czy ich metody nauczania są skuteczne?

Lektorzy Columbusa to wykwalifikowani i doświadczeni nauczyciele – ich dyplomy i certyfikaty uprawniające do przeprowadzenia egzaminów znajdują się w sekretariacie szkoły – na życzenie udostępnimy je do wglądu.

Nasi nauczyciele najlepiej wiedzą jak zmobilizować swoich Słuchaczy do pracy na zajęciach i w domu. Naukę ułatwia atrakcyjna forma zajęć, różnorodność zastosowanych metod dydaktycznych i zaangażowanie lektorów. Najlepszym dowodem na skuteczność tych metod są postępy naszych uczniów w nauce, ich wyniki na maturze i egzaminach językowych. Uczniowie, którzy zakończyli kurs, chętnie wracają na następne, aby osiągać kolejne poziomy umiejętności językowych.

Czy będziesz informowany o postępach w nauce swoich lub swojego dziecka?

W Columbusie po każdym semestrze lektor przygotowuje indywidualną, opisową ocenę dla każdego kursanta. Oceniamy wszystkie sprawności językowe oraz zrobione postępy.
W przypadku słuchaczy nieletnich, lektor i sekretariat są w stałym kontakcie z rodzicami. W każdym momencie trwania kursu, można umówić się na rozmowę z lektorem prowadzącym.

Jak wybrać odpowiednią szkołę językową?

 • Wybierz szkołę, która pozwoli Ci osiągnąć cel, jaki sobie postawiłeś. Jeśli chciałbyś zdawać egzamin międzynarodowy, wybierz szkołę przygotowującą do tego egzaminu. Jeśli chcesz poprawić swoje umiejętności rozmowy w danym języku, zwróć uwagę, czy dana szkoła oferuje lekcje z Native Speakerami. W Columbusie mamy także jasny system poziomów zaawansowania i umiejętności, które kursant zdobywa, więc wiesz, jakich efektów możesz się spodziewać po wybranym kursie.
 • Dobrą praktyką jest przeprowadzanie dwuetapowej kwalifikacji do grup: test pisemny i rozmowa z lektorem. Dzieci kwalifikujemy tylko na podstawie niestresującej rozmowy z konsultantem językowym.
 • W dobrej szkole językowej kursanci przydzielani są do grup na podstawie umiejętności językowych i indywidualnych potrzeb.
 • Klasyfikując dzieci do grup uwzględniamy poziom zaawansowania i wiek. Dobra szkoła ma świadomość, że dzieci w tym samym wieku mają podobne zainteresowania, doświadczenia i możliwości intelektualne. Lepiej pracują grupy dzieci, których uczestnicy nie chodzą do jednej klasy w szkole. Nasze kursy to też możliwość nawiązania nowych znajomości.
 • Dobra szkoła dba o prawa autorskie. W Columbusie każdy kursant otrzymuje komplet podręczników w cenie kursu, aby uniknąć kserowania.
 • Wybierz kurs, który daje Ci najwięcej możliwości. W Columbusie cena kursu obejmuje pakiet dodatkowych zajęć: konwersacje z native speakerem, warsztaty egzaminacyjne, egzaminy próbne pisemne i ustne. Motywujemy do pracy własnej gwarantując dostęp do aplikacji ze słówkami z kursu.
  Wykorzystaj aplikację, powtarzaj słówka gdzie i kiedy chcesz. Miłośnikom literatury zapewniamy bibliotekę i kluby książkowe z naszymi native speakerami.
 • Dobra szkoła ma doświadczenie w nauczaniu. Sprawdź, jak długą ma historię, kim są nauczyciele i dowiedz się, czy współpracuje z niezależnymi ekspertami w edukacji np. British Council. Columbus od lat jest Partnerem Programu Addvantage British Council. Co roku przygotowujemy i rejestrujemy imponującą liczbę kandydatów na egzaminy Cambridge English Qualifications.

Jak skutecznie zdać maturę (egzamin międzynarodowy)?

W Columbusie przygotowujemy do matury od 2005 roku. Na naszych kursach dowiesz się dokładnie, co jest wymagane w trakcie egzaminu i jakich zadań możesz się spodziewać. Dzięki tej wiedzy, możesz odpowiednio się przygotować.

 • Dobre zaplanowanie działań to już połowa sukcesu. Lektorzy na naszych kursach działają wg planu pracy, dzięki czemu możesz powtórzyć maksymalną ilość materiału.
 • Na kursie lektor zapozna Cię z materiałem, jaki może pojawić się na maturze i przećwiczysz wypełnianie arkuszy maturalnych tak, że nie będą stanowiły dla Ciebie dodatkowego stresu podczas egzaminu.
 • Trenuj rozwiązywanie zadań egzaminacyjnych – poznaj ich formułę, aby nie tracić czasu na to podczas właściwego egzaminu. Dzięki znajomości typów zadań, poczujesz się pewniej.
 • Koniecznie ćwicząc rozwiązywanie zadań, co kilka tygodni zrób cały próbny egzamin. Presja czasu i różnorodność wyzwań to też kryterium egzaminacyjne.
 • Spędzaj możliwie najwięcej czasu ćwicząc i słuchając języka angielskiego. Korzystaj z każdej okazji do obcowania z językiem – oglądaj filmy po angielsku na YouTube, włącz angielskie napisy w serialach na Twojej ulubionej platformie, słuchaj podcastów po angielsku, np. na Spotify, czytaj artykuły w internecie, książki – dzięki temu poprawisz umiejętności rozumienia danego języka i osłuchasz się z różnymi akcentami.

Szkoła językowa czy korepetycje?

Z pewnością można znaleźć wielu świetnych korepetytorów językowych, jednak to, co jest niewątpliwą zaletą szkół to przemyślany program nauczania, kadra wielu specjalistów od różnych zadań i metod (egzaminatorów, native speakerów, specjalistów od poszczególnych certyfikatów) oraz możliwość dokładnego określenia, jakie efekty przyniesie dany kurs.

Należy pamiętać, że kluczem do sukcesu w nauce języków jest systematyczność – zajęcia powinny odbywać się przynajmniej 2 razy w tygodniu. Łącznie potrzeba min. 4 godzin tygodniowo, aby uzyskać satysfakcjonujący postęp.


Ucząc się w grupie kursantów o tym samym poziomie zaawansowania widzisz swoje rezultaty na tle grupy a to motywuje do jeszcze większego zaangażowania.

W dobrej szkole językowej możesz jednak uczyć się także indywidualnie. Wybierz taki rodzaj kursu w przypadku, gdy:

 • wolisz osobiste spotkania z lektorem,
 • potrzebujesz znajomości języka specjalistycznego,
 • potrzebujesz przygotowania do rozmowy o pracę, obrony pracy naukowej, wystąpienia lub wykładu w języku angielskim, wyjazdu na studia zagraniczne lub nietypowego egzaminu,
 • dużo rozumiesz w danym języku, masz wiedzę gramatyczną, ale nie potrafisz przełamać bariery w mówieniu,
 • mówisz płynnie, ale niepoprawnie,
 • tylko taka forma zajęć motywuje Cię to pracy,
 • nie ma grup w dniach i godzinach odpowiednich dla Ciebie,
 • chcesz się uczyć języka, którego nie ma w ofercie zajęć grupowych.

Wybierz interesujący Cię kurs i wyślij zgłoszenie

Kwalifikacja do grup jest bezpłatna i niezobowiązująca. Koordynator kursów skontaktuje się w kolejnym dniu roboczym.


Zapisz się
© 2020 Columbus. All Rights Reserved
Projekt i wykonanie: emedia