Poradnik

Zanim się zapiszesz sprawdź

Czy szkoła zawiera umowę ze swoim słuchaczem?

Umowa to porozumienie między dwiema stronami. Columbus nie boi się pisemnych zobowiązań, dlatego podpisujemy umowę z każdym Słuchaczem. Dzięki temu wiesz, jakie masz prawa i przywileje oraz które z Twoich oczekiwań możemy spełnić. Warto ufać firmom działającym zgodnie z literą prawa.

Uważaj! W niektórych szkołach językowych kursant podpisuje umowę z bankiem, a nie ze szkołą. Taką umowę jest bardzo trudno rozwiązać, nawet w uzasadnionych przypadkach.

U nas w każdym momencie kursu możesz podjąć decyzję o rezygnacji. Nie musisz podawać powodu – to Twoja prywatna sprawa. Wystarczy, że zgłosisz to na piśmie w sekretariacie szkoły. Obie strony obowiązuje miesięczny okres wypowiedzenia.

Masz dowolność w wyborze płatności. Możesz płacić jednorazowo lub w miesięcznych ratach. Sprawdź na naszej stronie ceny kursów, rabaty i promocje, z których możesz skorzystać.

W przypadku rezygnacji, przy opłacie wniesionej za rok lub semestr, niewykorzystane środki zostaną zwrócone gotówką lub na konto po miesięcznym okresie wypowiedzenia. Ty składasz dyspozycję.

Ostatnia rzecz, na której nam zależy, to niezadowolony klient ! Zgłoś swoje zastrzeżenia do sekretariatu szkoły. Dołożymy wszelkich starań, aby znaleźć dla Ciebie kurs, gdzie nauka będzie efektywna i przyjemna.

Lektorzy Columbusa to wykwalifikowani i doświadczeni nauczyciele – ich dyplomy i certyfikaty uprawniające do przeprowadzenia egzaminów znajdują się w sekretariacie szkoły – na życzenie udostępnimy je do wglądu.

Nasi nauczyciele najlepiej wiedzą jak zmobilizować swoich Słuchaczy do pracy na zajęciach i w domu. Naukę ułatwia atrakcyjna forma zajęć, różnorodność zastosowanych metod dydaktycznych i zaangażowanie lektorów. Najlepszym dowodem na skuteczność tych metod są postępy naszych uczniów w nauce, ich wyniki na maturze i egzaminach językowych. Uczniowie, którzy zakończyli kurs, chętnie wracają na następne, aby osiągać kolejne poziomy umiejętności językowych.

W Columbusie po każdym semestrze lektor przygotowuje indywidualną, opisową ocenę dla każdego kursanta. Oceniamy wszystkie sprawności językowe oraz zrobione postępy.
W przypadku słuchaczy nieletnich, lektor i sekretariat są w stałym kontakcie z rodzicami. W każdym momencie trwania kursu, można umówić się na rozmowę z lektorem prowadzącym.

 • Wybierz szkołę, która pozwoli Ci osiągnąć cel, jaki sobie postawiłeś. Jeśli chciałbyś zdawać egzamin międzynarodowy, wybierz szkołę przygotowującą do tego egzaminu. Jeśli chcesz poprawić swoje umiejętności rozmowy w danym języku, zwróć uwagę, czy dana szkoła oferuje lekcje z Native Speakerami. W Columbusie mamy także jasny system poziomów zaawansowania i umiejętności, które kursant zdobywa, więc wiesz, jakich efektów możesz się spodziewać po wybranym kursie.
 • Dobrą praktyką jest przeprowadzanie dwuetapowej kwalifikacji do grup: test pisemny i rozmowa z lektorem. Dzieci kwalifikujemy tylko na podstawie niestresującej rozmowy z konsultantem językowym.
 • W dobrej szkole językowej kursanci przydzielani są do grup na podstawie umiejętności językowych i indywidualnych potrzeb.
 • Klasyfikując dzieci do grup uwzględniamy poziom zaawansowania i wiek. Dobra szkoła ma świadomość, że dzieci w tym samym wieku mają podobne zainteresowania, doświadczenia i możliwości intelektualne. Lepiej pracują grupy dzieci, których uczestnicy nie chodzą do jednej klasy w szkole. Nasze kursy to też możliwość nawiązania nowych znajomości.
 • Dobra szkoła dba o prawa autorskie. W Columbusie każdy kursant otrzymuje komplet podręczników w cenie kursu, aby uniknąć kserowania.
 • Wybierz kurs, który daje Ci najwięcej możliwości. W Columbusie cena kursu obejmuje pakiet dodatkowych zajęć: konwersacje z native speakerem, warsztaty egzaminacyjne, egzaminy próbne pisemne i ustne. Motywujemy do pracy własnej gwarantując dostęp do aplikacji ze słówkami z kursu.
  Wykorzystaj aplikację, powtarzaj słówka gdzie i kiedy chcesz. Miłośnikom literatury zapewniamy bibliotekę i kluby książkowe z naszymi native speakerami.
 • Dobra szkoła ma doświadczenie w nauczaniu. Sprawdź, jak długą ma historię, kim są nauczyciele i dowiedz się, czy współpracuje z niezależnymi ekspertami w edukacji np. British Council. Columbus od lat jest Partnerem Programu Addvantage British Council. Co roku przygotowujemy i rejestrujemy imponującą liczbę kandydatów na egzaminy Cambridge English Qualifications.

W Columbusie przygotowujemy do matury od 2005 roku. Na naszych kursach dowiesz się dokładnie, co jest wymagane w trakcie egzaminu i jakich zadań możesz się spodziewać. Dzięki tej wiedzy, możesz odpowiednio się przygotować.

 • Dobre zaplanowanie działań to już połowa sukcesu. Lektorzy na naszych kursach działają wg planu pracy, dzięki czemu możesz powtórzyć maksymalną ilość materiału.
 • Na kursie lektor zapozna Cię z materiałem, jaki może pojawić się na maturze i przećwiczysz wypełnianie arkuszy maturalnych tak, że nie będą stanowiły dla Ciebie dodatkowego stresu podczas egzaminu.
 • Trenuj rozwiązywanie zadań egzaminacyjnych – poznaj ich formułę, aby nie tracić czasu na to podczas właściwego egzaminu. Dzięki znajomości typów zadań, poczujesz się pewniej.
 • Koniecznie ćwicząc rozwiązywanie zadań, co kilka tygodni zrób cały próbny egzamin. Presja czasu i różnorodność wyzwań to też kryterium egzaminacyjne.
 • Spędzaj możliwie najwięcej czasu ćwicząc i słuchając języka angielskiego. Korzystaj z każdej okazji do obcowania z językiem – oglądaj filmy po angielsku na YouTube, włącz angielskie napisy w serialach na Twojej ulubionej platformie, słuchaj podcastów po angielsku, np. na Spotify, czytaj artykuły w internecie, książki – dzięki temu poprawisz umiejętności rozumienia danego języka i osłuchasz się z różnymi akcentami.

Z pewnością można znaleźć wielu świetnych korepetytorów językowych, jednak to, co jest niewątpliwą zaletą szkół to przemyślany program nauczania, kadra wielu specjalistów od różnych zadań i metod (egzaminatorów, native speakerów, specjalistów od poszczególnych certyfikatów) oraz możliwość dokładnego określenia, jakie efekty przyniesie dany kurs.

Należy pamiętać, że kluczem do sukcesu w nauce języków jest systematyczność – zajęcia powinny odbywać się przynajmniej 2 razy w tygodniu. Łącznie potrzeba min. 4 godzin tygodniowo, aby uzyskać satysfakcjonujący postęp.


Ucząc się w grupie kursantów o tym samym poziomie zaawansowania widzisz swoje rezultaty na tle grupy a to motywuje do jeszcze większego zaangażowania.

W dobrej szkole językowej możesz jednak uczyć się także indywidualnie. Wybierz taki rodzaj kursu w przypadku, gdy:

 • wolisz osobiste spotkania z lektorem,
 • potrzebujesz znajomości języka specjalistycznego,
 • potrzebujesz przygotowania do rozmowy o pracę, obrony pracy naukowej, wystąpienia lub wykładu w języku angielskim, wyjazdu na studia zagraniczne lub nietypowego egzaminu,
 • dużo rozumiesz w danym języku, masz wiedzę gramatyczną, ale nie potrafisz przełamać bariery w mówieniu,
 • mówisz płynnie, ale niepoprawnie,
 • tylko taka forma zajęć motywuje Cię to pracy,
 • nie ma grup w dniach i godzinach odpowiednich dla Ciebie,
 • chcesz się uczyć języka, którego nie ma w ofercie zajęć grupowych.

Wybierz interesujący Cię kurs i wyślij zgłoszenie

Kwalifikacja do grup jest bezpłatna i niezobowiązująca. Koordynator kursów skontaktuje się w kolejnym dniu roboczym.


Zapisz się
© 2020 - 2021 Columbus. All Rights Reserved
Projekt i wykonanie: emedia